21.Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali programı belli oldu.

18 – 28 Kasım 2016 tarihlerin düzenlenecek olan festivalde 33 Salon oyunu,5 atölye Çalışması ve 1 Konferans olmak üzere toplam 39 etkinlik yer alacak.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da tiyatronun her rengine festivalde yer vermeye çalıştık.Atölye çalışmaları ile genç tiyatrocu adaylarına ulaşmaya çalışmak istedik.

Tiyatromuzun köklü kurumlarından birisi olan H.Ü. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı işbirliği ile “Sanatta Kadın İmgesi” konulu bir konferansla festivale başka bir boyut katmaya çalıştık.

Önceki yıllarda Kerim Avşar, Genco Erkal,Yıldız Kenter,Erol Demiröz,Savaş Yurttaş, Haluk Bilginer gibi 20 tiyatro sanatçısına verilen “Festival Onur Ödülü”nü bu yıl usta sanatçımız Tamer Levent’e;
Sevda Şener, Ayşegül Yüksel,Türel Ezici, Hüsamettin Eraslan, Şenol Tiryaki gibi sanatçılara verilen “Festival Emek Ödülü” ise 17 yıldır tiyatroya başka bir pencereden destek veren Direkler Arası Seyirci Ödüllerini ülkemizin dört bir yanında oynanan tiyatro oyunları arasından “ödüllendirerek” tiyatro sanatını teşvik eden Ömer Şahinbaş’a 18 Kasım 2016 tarihinde festival galasında takdim edilecektir.

21 yıldır bu uzun yolculukta katkı ve desteklerini gördüğümüz tüm kurum ve kişilere, bu yolculukta beraber olduğumuz tiyatro topluluklarına ve sanat severlere vakfımız ve tüm tiyatro emekçileri adına teşekkür ederiz.
İyi seyirler.

Not: Festivale katılacağını duyurduğumuz 46 tiyatronun bir kısmına salon ve teknik sebeplerden dolayı yer veremedik.
Bu yıl festivalde yer veremediğimiz tiyatrolar ve sanatseverlere üzüntülerimizi iletiriz.
Festival Biletleri internet üzerinden www.biletiva.com aracılığı ile satılacaktır.

Festival Programı ve bilet satışı 3 Kasım 2016 tarihi itibariyle biletiva’da ve festival sitemizde yer alacaktır.

DT.Şinasi Sahnesi, Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesi ve Vakıf merkezimizde de bilet satış gişelerimiz vardır.